Nicromet, polski producent z branży odlewniczej, usprawnia działalność dzięki rozwiązaniu IFS

Firma Nicromet, specjalizująca się w produkcji stopów aluminium, wybrała IFS Applications™ 10 w celu usprawnienia działań i wsparcia dalszego rozwoju. Wdrożenie rozwiązania, przeprowadzi partner IFS, firma Delegate IT.
IFS Applications™ 10 w Nicromet

Nicromet dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi w Oświęcimiu, Bestwince i Skawinie o łącznej mocy produkcyjnej na poziomie 200 tys. ton wyrobów rocznie. Produkty firmy, wytwarzane na bazie surowców wtórnych, znajdują zastosowanie głównie w branży motoryzacyjnej. Klientami Nicromet są renomowane firmy motoryzacyjne w całej Europie, m.in. nowoczesna fabryka Volkswagena w Poznaniu.

Firma Nicromet poszukiwała systemu informatycznego (ERP), który wesprze procesy związane z pozyskaniem, obsługą i rozliczaniem materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Istotna była również obsługa procesu doboru wsadu i kontroli jego realizacji, a ponadto możliwość precyzyjnego śledzenia przepływu materiałowego (funkcja traceability) ułatwiająca kontrolę kosztów produkcji na każdym jej etapie.

Wybór systemu ERP


Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ofert dostawców systemów ERP firma Nicromet zdecydowała się na rozwiązanie IFS ze względu na funkcjonalność dopasowaną do potrzeb branży produkcyjnej oraz duże doświadczenie branżowe dostawcy zarówno w kraju jak i za granicą. Istotnym czynnikiem wyboru była również elastyczność rozwiązania pozwalająca na zwiększanie funkcjonalności w miarę rozwoju działalności firmy.

„Cieszymy się z realizacji tego projektu wraz z Partnerem, który posiada mocne kompetencje zarówno w zakresie naszego rozwiązania, jak i obszarów okołosystemowych (integracja, automatyzacja, infrastruktura). Dla pełnego wykorzystania ifs-owego „know how” zaproponowaliśmy Klientowi i Partnerowi usługę IFS Safeguarding, która w elastyczny sposób dopasowuje wykorzystanie merytorycznych zasobów IFS do bieżących potrzeb projektu” – wyjaśnia Jaromir Paszek, Sales Manager w IFS Poland.

Główne oczekiwania


System IFS Applications usprawni i ujednolici procesy biznesowe firmy Nicromet. Zapewni bieżące i scentralizowane nadzorowanie procesów rejestracji dostaw, spływu produkcji oraz logistyki we wszystkich zakładach Nicromet. Ponadto umożliwi analizy kontrolingowe kosztów produkcji zarówno z perspektywy doboru surowców, jak i wykorzystanych zasobów produkcyjnych.

„Nasza strategia zakłada dalszy rozwój firmy i podejmowanie nowych wyzwań na konkurencyjnym rynku. Rozwiązanie ERP firmy IFS pozwoli nam na usprawnienie działań, zwłaszcza w obszarze produkcji i łańcucha dostaw. Jestem przekonany, że to przełoży się na podniesienie jakości naszych wyrobów i usprawni współpracę z naszymi partnerami biznesowymi” – komentuje Edward Wyciślok, prezes zarządu Nicromet.
Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East, dodaje: „Branża produkcyjna to dla IFS jeden z kluczowych obszarów działania. Specjalizacja branżowa naszych rozwiązań zapewnia naszym klientom korzyści, które wzmacniają ich przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że nasza sprawdzona technologia wesprze firmę Nicromet w dalszym rozwoju działalności. Liczymy na długą i owocną współpracę”.

Start produkcyjny rozwiązania jest planowany na styczeń 2022 roku. Z systemu będzie korzystać 200 pracowników Nicromet.
Więcej informacji o firmie IFS można znaleźć na stronie IFS.com lub obserwując nas na Twitterze: @IFSPoland.
Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493

Udostępnij:

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Więcej informacji: