Jak SIG przełamuje granice dzięki systemowi IFS Cloud wdrażanym przez DELEGATE IT.

SIG,  multispecjalistyczny dystrybutor materiałów budowlanych obecny na polskim rynku B2B już blisko 30 lat, ogłasza swoją strategiczną decyzję o wdrożeniu systemu IFS Cloud we współpracy z firmą DELEGATE IT. Firma SIG, znana z profesjonalizmu i zaawansowanych rozwiązań, kontynuuje swoją innowacyjną ścieżkę, wdrażając nowoczesne narzędzia ERP w celu doskonalenia procesów biznesowych i adaptacji do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych.

 

Główne moduły systemu ERP, które zostaną wdrożone, to: Finanse i Księgowość, Zarządzanie Magazynem, Sprzedaż i Wysyłka, Zaopatrzenie, Planowanie Łańcucha Dostaw, HR-Płace. Wybór tych modułów wynika z potrzeb i specyfiki działalności SIG, które obejmują szeroki zakres obszarów operacyjnych. Każdy z tych modułów ma kluczowe znaczenie dla skutecznego funkcjonowania firmy oraz zapewnia integrację i optymalizację procesów biznesowych – mówi Urszula Kosiorek, Project Manager ze strony DELEGATE IT.

 

W odpowiedzi na potrzeby SIG firma zdecydowała się na wdrożenie systemu IFS Cloud oraz nawiązała współpracę z DELEGATE IT, który zapewni wsparcie w automatyzacji kluczowych procesów biznesowych. Bogusz Kuszak, Wiceprezes SIG Sp. z o.o., podkreśla znaczenie szybkich zmian wynikających z postępu technologicznego dla dystrybutora materiałów budowlanych B2B. „Wdrożenie systemu IFS Cloud pozwoli na szybsze zarządzanie procesami biznesowymi, budżetowaniem oraz integracją różnych działów firmy, co przyczyni się do podejmowania lepszych decyzji” – dodaje Bogusz Kuszak.

 

Grzegorz Lisiński, Kierownik Projektu ze strony SIG, wskazuje na liczne korzyści, jakie przyniesie wdrożenie nowoczesnego systemu ERP dla SIG „Implementacja systemu IFS Cloud umożliwi pracownikom dostęp do aktualnych danych, co przyczyni się do szybszego podejmowania decyzji i lepszego reagowania na zmienne warunki rynkowe. Dodatkowo, system może przynieść szereg innych korzyści, takich jak optymalizacja procesów biznesowych, sprzedażowych jak i automatyzacja rutynowych zadań, poprawa zarządzania zasobami ludzkimi oraz finansami, zwiększenie efektywności operacyjnej i redukcja kosztów” – wyjaśnia Grzegorz Lisiński.

 

Cele biznesowe wdrożenia systemu ERP w SIG obejmują:

– Przeniesienie procesów biznesowych z v8 na Cloud przy minimalizacji modyfikacji.

– Utrzymanie kontroli nad procesami i użytkownikami zgodnie z lokalnymi i grupowymi wymogami prawno-podatkowymi oraz Corporate governance.

– Osiągnięcie pełnej zgodności z przepisami prawnymi, w tym dostosowanie systemu do wymagań KSeF.

– Zwiększenie automatyzacji procesów, w tym poprzez Business Process Automation (BPA), zastępując dotychczasowe mechanizmy.

– Usprawnienie procesu utrzymywania i aktualizowania cen, cenników, umów z klientami oraz polityki marżowej.

– Standaryzacja obsługi realizacji wysyłek w powiązaniu ze zleceniem transportowym.

– Skrócenie czasu potrzebnego do obsługi transakcji magazynowych oraz zmniejszenie dokumentacji papierowej.

– Rozwój i zwiększenie efektywności obecnego procesu planowania łańcucha dostaw.

– Zwiększenie produktywności procesów, m.in. dzięki wykorzystaniu opcji pulpitu zarządczego (Lobby).

– Usprawnienie procesów m.in. zarządzania paletami, inwentaryzacji, konsygnacji dostawców oraz barwienia towarów.

 

Jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy z firmą SIG i wspólnego dążenia do przełamywania granic w obszarze technologicznego wsparcia dla biznesu. Wdrażając system IFS Cloud, nie tylko umożliwiamy optymalizację procesów wewnętrznych, ale także wspieramy SIG w podnoszeniu jakości obsługi klienta i efektywności działania na rynku. Ta współpraca to nie tylko implementacja rozwiązań, ale także budowanie fundamentów pod dalszy wzrost i rozwój obu firm.” – podsumowuje Mariusz Basan Dyrektor ds. Handlowych, DELEGATE IT.

Udostępnij:

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Więcej informacji: