Outsourcing IT

Delegate IT Specjalizuje się w świadczeniu pełnozakresowych usług outsourcingowych czyli przejmowaniu odpowiedzialności za całe obszary IT w firmie. Rozwiązanie to umożliwia naszym Klientom koncentrację na rozwoju ich podstawowej działalności i optymalizację kosztów IT. Bierzemy pełną odpowiedzialność za zachowanie ciągłości działania biznesowego Klienta w obszarze IT.

W przypadku DATA CENTER Polecamy współpracę z Partnerami

Polcom

Polcom Data Center powstało, aby zapewnić gwarancję bezpieczeństwa, dostępności danych i sprzętu IT klientom firmy, jest to zespół najnowocześniejszych ośrodków przetwarzania danych w  Polsce. 

Polcom świadczy swoje usługi  w dwóch ośrodkach:

Data Center Alwernia
Data Center Skawina

COIG

COIG S.A. to firma specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy zarządzania.

COIG S.A. umiejętnie wykorzystuje swe kilkudziesięcioletnie doświadczenie i najnowsze osiągnięcia informatyki dla zapewnienia swoim klientom realnego wsparcia w obszarach zastosowań IT.

Infrastruktura sprzętowa

Każde przedsiębiorstwo opiera się na cyfrowej technologii, by usprawnić pracę oraz komunikację, zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną. Rozwój firmy, oraz ciągłe pojawianie się nowych systemów skutkuje szybkim wzrostem połączeń sieciowych i konieczności rozbudowy sieci firmowej.

Delegate IT Sp. z o.o. jest w stanie Państwu zapewnić niemal każde dostępne rozwiązanie sieciowe z zakresu sieci lokalnych (LAN) oraz rozległych (WAN), które stanowią ważny element działalności każdego środowiska informatycznego. Oferujemy państwu: zaprojektowanie i wdrożenie rozwiązań sieciowych (LAN, WAN, VPN, MPLS, WLAN), instalacje i konfiguracje urządzeń sieciowych, monitoring serwerów oraz usług, serwis i utrzymanie sieci.

Nasza oferta

Serwery bazodanowe

Serwery aplikacji

Serwery plików

Wirtualizacja

Serwery dedykowane

Komputery

Laptopy

Monitory

Rozwiązania sieciowe

Wspieramy Klientów doświadczeniem i wiedzą w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań dla prowadzonej działalności. Oferujemy rozwiązania z zakresu backupu, bezpieczeństwa danych i ich archiwizacji, zdalnego zarządzania oraz monitoringu w dowolnym czasie z dowolnej lokalizacji, co pozwala na pełną kontrolę, jednocześnie ułatwiając podejmowanie szybszych decyzji, które mogą zaważyć na bezpieczeństwie wrażliwych danych przedsiębiorstwa.

Sieć lokalna (ang. Local Area Network stąd używany także w języku polskim skrótowiec LAN) – najmniej rozległa postać sieci komputerowej, zazwyczaj ogranicza się do jednego budynku lub kilku pobliskich budynków. Sieci LAN to doskonałe rozwiązanie do skomunikowania pojedynczych budynków biurowych.
Dzięki współpracy z wieloma dostawcami możemy zaproponować rozwiązania dostosowane do potrzeb Klientów, zarówno tych wymagających wydajności, jak również tych, którzy przy decyzjach kierują się głównie aspektami ekonomicznymi.

wan

Sieć WAN (z ang. Wide Area Network, rozległa sieć komputerowa) – sieć komputerowa znajdująca się na obszarze wykraczającym poza jedno miasto. Sieci WAN dedykowane są obiektom, biurom i lokalizacjom o dużym rozproszeniu geograficznym. Komunikując lokalizacje rozległe geograficznie, wykorzystujemy nowoczesne i bezpiecznie szyfrowane tunele VPN. Jeśli poszukujesz rozwiązań sieciowych, które połączą oddziały Twojego przedsiębiorstwa, proponujemy nasze wsparcie.

Delegate-IT-wlan

Bezprzewodowa sieć lokalna (skr. WLAN, od ang. Wireless Local Area Network) – sieć lokalna, w której połączenia między urządzeniami sieciowymi zrealizowano bez użycia przewodów.
WLAN to usługa zapewniająca bezprzewodową sieć lokalną, wykorzystująca punkty dostępowe (AP – Access Point). WLAN to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na udostępnienie internetu gościom bądź Klientom. To także powszechne narzędzie do gromadzenia danych.

Audyty IT

Usługa audytu IT ma na celu przede wszystkim określenie obszarów podwyższonego ryzyka w działaniu IT Klienta. Może obejmować podstawowy zakres inwentaryzacji oraz opis środowiska IT lub uwzględniać szczegółową specyfikację audytowanych obszarów. Po przeprowadzeniu audytu Klient otrzymuje od nas materiał podsumowujący wraz z listą zagrożeń i rekomendacjami.

Audyt IT wykonywany jest w obszarach:

  • Bezpieczeństwo systemów IT
  • Infrastruktura (sieć LAN, WAN, platforma serwerowa, desktopy)
  • Organizacja (zespół IT, jego kompetencje, doświadczenie i organizacja pracy, strategia)
  • Aplikacje (desktopowe, biznesowe)
  • Budżet (jego wykorzystanie i podział)

Co zyskasz w wyniku audytu?

Dowiesz się z czego składa się Twoje środowisko informatyczne i jakie masz braki

Uzyskasz pomoc
w opracowaniu strategii rozwoju IT

Dowiesz się, jakie działania powinieneś wykonać, aby zachować
stabilność IT
i uniknąć zagrożeń
w przyszłości

Skorzystasz ze szkoleń w obszarach stwarzających dziś trudność