IFS Cloud for Construction – The Time to Transition is Now

Wraz z rozwojem branży budowlanej i działaniami mającymi na celu odbicie się po pandemii, rośnie liczba wykonawców, którzy zmieniają swoje modele biznesowe na bardziej zwinne i dynamiczne.
Branża konstrukcyjna

Branża budowlana od dawna boryka się z wieloma niedociągnięciami. Kraje na całym świecie starają się ożywić swoją gospodarkę, a wiele z nich na pierwszym miejscu stawia inwestycje w infrastrukturę i projekty budowlane. Jest to czas, w którym firmy budowlane muszą stawić czoła swoim problemom.

We wcześniejszym blogu przyjrzałem się kluczowym trendom w branży na 2021 rok. Zauważyłem wówczas, że zwiększanie produktywności jest nadal jedną z głównych przeszkód, które branża musi pokonać. Mimo, iż nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich istnieje kilka ogólnych tematów, których zaakceptowanie pozwoli stworzyć dynamiczną, zwinną i rentowną firmę budowlaną koncentrującą się na przyjmowaniu najlepszych praktyk.

Wiele firm branży budowlanej zgadza się, że procesy oparte na najlepszych praktykach mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości ich działalności. Jednak często pojawia się pierwsze pytanie, dlaczego tak się dzieje? Na najwyższym poziomie najlepsza praktyka „to metoda lub technika, która została ogólnie zaakceptowana jako lepsza od jakichkolwiek alternatyw. . . daje lepsze rezultaty… lub stała się standardowym sposobem działania”. Stosując najlepsze praktyki w branży budowlanej, pytamy, w jaki sposób możemy dostarczyć projekt na czas, w ramach budżetu i wysokiej jakości?

Trzy kroki do pomyślnej transformacji firmy budowlanej:

1. Popraw kontrolę

Musisz zrozumieć, w jaki sposób możesz stać się bardziej zwinny, zwiększyć widoczność i uzyskać przydatne informacje ze swoich operacji. Wraz z kontrolą przychodzi możliwość lepszego zarządzania operacjami, a tym samym różnicy między zyskiem, a stratą. Dalszą drogą jest wyeliminowanie fragmentów, wielowarstwowej architektury systemów biznesowych, które są zbyt powszechne, a stworzenie jednego rozwiązania. Umożliwi to lepszą realizację projektów, lepsze marże, zwiększoną produktywność, lepsze wskaźniki satysfakcji klientów i możliwość zapewnienia odpowiedniego momentu świadczenia usługi.

2. Nowoczesne metody konstrukcji

Produkcja zewnętrzna, prefabrykacja i konstrukcja modułowa są świetnymi sposobami na wyeliminowanie wielu powszechnych niedociągnięć. Zasadniczo pozwalają one na pracę w bardziej kontrolowanym środowisku, które pozwala na wyższy poziom dokładności, wykorzystuje bardziej powtarzalne procesy, które zmniejszają koszty i poprawiają szybkość oraz pozwalają uzyskać bardziej praktyczny wgląd w to, w jaki sposób można wprowadzić dalsze ulepszenia.

3. Digitalizuj

Wreszcie przyjrzyj się, jak można wprowadzić rozwiązania cyfrowe, które jeszcze bardziej usprawnią działalność i zmaksymalizują rentowność. Podobnie jak w przypadku nowoczesnych metod budowy, w przypadku niektórych nie mają one zastosowania, ale tam, gdzie to możliwe, modelowanie informacji o budynku (BIM), sztuczna inteligencja, robotyka, internet rzeczy (IoT) i inne mogą złagodzić niektóre z długoterminowych wyzwań w branży. Do takich wyzwań zaliczyć można: ograniczenia pracownicze, dokładne szacunki projektu i zapewnienie sukcesu po raz pierwszy

Dostarczanie pozytywnych doświadczeń z IFS Cloud

Przedstawione powyżej trzy motywy przewodnie powinny stanowić rdzeń każdej strategii transformacji firmy branży budowlanej, zapewniając wyraźne namacalne korzyści.
IFS Cloud for Construction, uruchomiona w marcu, jest zgodna z tym zarysem i z procesami opartymi na najlepszych praktykach wbudowanymi w standardzie.

Jednak to pojedyncze rozwiązanie, które można wdrożyć w chmurze lub lokalnie bez różnic w doświadczeniu użytkownika, ma jedną dodatkową zaletę, która jest często pomijana w branży budowlanej. IFS Cloud umożliwia użytkownikom dostarczanie pozytywnych momentów usług, aby zadowolić klientów – co jest ważniejsze niż kiedykolwiek, ponieważ nowi uczestnicy rynku i wpływ globalizacji wciąż wstrząsają rynkiem budowlanym.

Autorem tekstu jest Kenny Ingram, Vice President, Engineering, Construction & Infrastructure

Udostępnij:

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Więcej informacji: