Gartner: IFS zapewnia pełne wsparcie branży użyteczności publicznej

Firma IFS w pełni zapewnia wszystkie możliwości funkcjonalne przedsiębiorstwom użyteczności publicznej, które zostały ujęte w Przewodniku Rynkowym Gartner 2020 dotyczącym Systemów Zarządzania Pracownikami Mobilnymi

Od sześciu lat firma Gartner umieszcza Clevest, firmę stanowiącą część IFS, w Przewodniku Rynkowym dla Systemów Zarządzania Mobilną Siłą Roboczą, zwracając uwagę na dużą liczbę klientów tych usług.

Clevest od 15 lat koncentruje się wyłącznie na sektorze usług użyteczności publicznej, szczególnie w zarządzaniu mobilną siłą roboczą i zaawansowanym wdrażaniu sieci. Większość jej klientów od dziesięcioleci dostarcza społecznościom energię elektryczną, wodę i gaz, nic więc dziwnego, że skomplikowana, starsza infrastruktura jest często ich największym wyzwaniem. Nawet dziś zdarza się, że załogi podczas pracy w terenie polegają na papierowych mapach i papierowych raportach. Technologia zarządzania mobilną siłą roboczą pomaga przedsiębiorstwom użyteczności publicznej digitalizować i modernizować ich infrastrukturę, zapewniając pracownikom mobilnym narzędzia i dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mogą pracować wydajnie i bezpiecznie

Clevest od dawna koncentruje się na opracowywaniu rozwiązań do zarządzania pracownikami mobilnymi i zaawansowanego wdrażania sieci dla sektora energetycznego. Natomiast firma IFS skupiała się na opracowywaniu rozwiązań do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa i zarządzania usługami terenowymi.

Teraz, jako jednostka połączona z IFS, zasięg działania Clevest obejmuje wszystkie możliwości funkcjonalne zawarte w przewodniku Gartner Market Guide for Mobile Workforce Management Systems for Utilities, wraz ze szczegółowymi kategoriami badań raportu:
-Dystrybucja możliwości funkcjonalnych
-Przypadki użycia z podziałem na dostawców
-Przychody MWM według regionu geograficznego

Rok zakłóceń

Najnowszy raport ma szczególne znaczenie podczas pandemii, jak zauważył Gartner w raporcie: „wpływ COVID-19 na pracę zdalną zmusza przedsiębiorstwa użyteczności publicznej do oceny systemów zarządzania pracownikami mobilnymi w celu zarządzania działaniami związanymi z aktywami i optymalizacją personelu terenowego w zakresie wsparcia i dostarczania szerokiego spektrum prac terenowych. Ten przewodnik zawiera informacje dla dyrektorów IT ds. Mediów na temat kierunków rynkowych i dostawców ”.

Chociaż byliśmy na wcześniejszym etapie pandemii, gdy raport został opublikowany, analityk Gartner wstępnie zauważył niedawne skutki COVID-19 jako kluczowe spostrzeżenie w swoich badaniach. Chociaż pandemia przyspieszyła potrzebę wsparcia zdalnej siły roboczej, wielu dostawców mediów już podążało tą drogą.

Teren staje się biurem

Jeszcze przed pojawieniem się COVID-19 znaczna część sektora użyteczności publicznej zamierzała zmodernizować istniejącą infrastrukturę, przechodząc z operacji papierowych i telefonicznych na technologie cyfrowe i mobilne. Te postępy zapewnią pracownikom możliwość reagowania w czasie rzeczywistym na wydarzenia w terenie i podejmowania świadomych decyzji w danym momencie.

Jednak najbardziej znaczący wpływ na branżę użyteczności publicznej – nawet przyćmiewający pandemię, ma niszczycielski wpływ zmiany klimatu na środowisko. Załogi polowe znalazły się pierwszej linii radzenia sobie z dzikimi pożarami, katastrofalnymi powodziami i potężnymi burzami. Obecnie przedsiębiorstwa użyteczności publicznej stoją przed coraz większą presją, aby chronić pracowników i społeczności, którym służą – jednocześnie minimalizując zakłócenia w świadczeniu usług.

W rezultacie zauważyliśmy, że zarządzanie nagłymi zdarzeniami stało się kluczową funkcją dla większości naszych klientów. Mobilni pracownicy muszą być sprawni i odporni, z dostępem do danych w czasie rzeczywistym, aby mogli reagować się w razie potrzeby oraz pracować tak bezpiecznie i wydajnie, jak to tylko możliwe.

Warunki konieczne do osiągnięcia tego wyniku pojawiają się jako wyłaniające się wymagania w przewodniku 2020. Wymagania te mają kluczowe znaczenie dla sprostania połączonym wyzwaniom związanym ze zmianą klimatu i globalną pandemią, przy jednoczesnej ochronie pracowników. Lista zawiera:
-Bezpieczeństwo personelu terenowego
-Udoskonalanie działań związanych z zarządzaniem aktywnościami
-Znaczenie współpracy i widoczności w terenie
-Efektywność usług lokalizacyjnych i wyznaczania tras załóg.

Prognozy badawcze dotyczące przyszłości branży

Uważamy, że badania przeprowadzone przez firmę Gartner w tej dziedzinie są nieocenione. Patrząc na ostatnie lata, przewodnik rynkowy zawiera szczegółowe informacje i dokładne prognozy, zapowiadając, co czeka branżę. Jednak rzadko zdarza się, aby w branży zaszły tak znaczące zmiany w ciągu jednego roku.

Zgodnie z naszym podejściem, w przewodniku rynkowym 2020 krytyczne kwestie są zgodne z najlepszymi praktykami podczas oceny każdej nowej platformy technologicznej. Obejmują one łatwość integracji i kompatybilność z istniejącymi systemami, wiedzę specjalistyczną dostawcy (z naciskiem na przyszłą „mapę drogową” produktu), zgodność z celami organizacji i inne kwestie. Ta wskazówka nie ulegnie zmianie.

Istnieje jednak duża szansa, że przewodnik rynkowy 2021 może wyglądać zupełnie inaczej. W oparciu o miniony rok wytyczne dla branży użyteczności publicznej mogą się zmienić, kładąc nacisk na wsparcie mobilności i modeli pracy zdalnej, w szczególności przejście na technologie cyfrowe i mobilne. Zdrowie i bezpieczeństwo siły roboczej również może być traktowane priorytetowo, w tym wdrażanie aplikacji do zarządzania zdrowiem, które usprawniają procesy oceny i testowania zdrowia pracowników.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze spostrzeżenia firmy Gartner na temat tego, co czeka organizacje użyteczności publicznej.

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Więcej informacji:

ludzie-tworzący-ifs-cloud

Ludzie tworzący IFS Cloud cz. 2

Od programistów i inżynierów po marketerów – co tydzień będziemy trafiać do serca zespołu odpowiedzialnego za uruchomienie IFS Cloud, abyś mógł ich trochę lepiej poznać i dowiedzieć się, co ich motywuje!

Ludzie tworzący IFS Cloud

The People Behind IFS Cloud to seria blogów, która ma na celu ukazanie historii niesamowitych osób stojących za IFS Cloud.

Od programistów i inżynierów po marketerów – co tydzień będziemy trafiać do serca zespołu odpowiedzialnego za uruchomienie IFS Cloud, abyś mógł ich trochę lepiej poznać i dowiedzieć się, co ich motywuje!

Works with AZEXO page builder