Delegate IT wdrożył IFS Applications 10 w firmie Bolix

Firma Bolix S.A.- wiodący, polski producent chemii budowlanej, specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości systemów elewacyjnych wybrał firmę Delegate IT z siedzibą w Stalowej Woli do realizacji wdrożenia systemu IFS Applications v10. Bolix S.A. kilkanaście lat temu zakupił i wdrożył oprogramowanie IFS w wersji 7.5. W 2020r. przeprowadzono analizę potrzeb przedsiębiorstwa, a także dostępnych na polskim rynku systemów ERP. W jej wyniku zapadła decyzja, że system IFS w najnowszej odsłonie- v10, najlepiej odpowiada potrzebom przedsiębiorstwa.

Firma Delegate IT podjęła się wyzwania doskonalenia wybranych procesów biznesowych w firmie Bolix. Analiza wykazała, że wykonanie jednie upgrade-u technicznego nie przyniosłoby skoku jakościowego oczekiwanego przez kierownictwo firmy. Dodatkowo nowe procesy zamodelowano w taki sposób, aby zrealizować je w standardzie przy maksymalnym ograniczeniu kastomizacji.

Jednym z kluczowych założeń projektu wdrożeniowego była całkowita przebudowa koncepcji autonomicznego rozliczanie kosztów (ARK). Poza zmianami w zakresie podejścia do rozliczenia kosztów należało przemodelować procesy biznesowe w module finansowym. Dzięki nowym rozwiązaniom wykorzystującym standardy IFS 10 skrócono czas zamknięcia miesiąca obrachunkowego do kilku dni roboczych i uzyskano bardzo szczegółową informację o kosztach rzeczywistych produkcji.

Projekt wdrożeniowy objął również komponent do obsługi WMS. Wysłużony moduł Vap Palety zastąpiono nowoczesnym Wadaco IFS. W zakresie modułu WMS wprowadzono funkcjonalność obsługi jednostek logistycznych, dzięki temu skomplikowane procesy magazynowe zostały obsłużone w standardzie IFS 10. Aplikacja w tym zakresie została wzbogacona o planowanie zadań dla operatorów magazynów.

Uruchomiono wszystkie elementy związane z planowaniem i raportowaniem produkcji. Dzisiaj wszyscy pracownicy produkcji raportują swój czas pracy. Dzięki temu firma uzyskała większą kontrolę nad czasem pracy w ramach zleceń produkcyjnych, a w konsekwencji – ich kosztem.

W module sprzedażowym zaproponowano nowe podejście do umów z klientem. Dzięki temu dziś jest to idealnie dopasowane do potrzeb  Bolix S.A. W aplikacji IFS 10 uruchomiono sklep internetowy oraz komunikaty EDI – zamówienia, faktury sprzedaży. Dla poszczególnych działów przygotowano również funkcjonalność Lobby, dzięki której każdy z pracowników uzyska dostęp do najbardziej istotnych dla siebie zasobów systemowych oraz danych.

– Najtrudniejszym zadaniem było przekonanie klienta, aby podjął prace w zakresie zmian w wybranych procesach biznesowych. Oczywiście, można było przenieść procesy biznesowe 1:1 ze „starego” systemu, ale udało nam się w trakcie dyskusji przekonać klienta do udoskonalenia tych procesów. Efekt jest znacznie lepszy niż dotychczasowe rozwiązania w wersji 7,5 – mówi dyr. Ds. Wdrożeń w Delegate IT Marcin Heczko

Projekt wdrożeniowy wystartował we wrześniu 2020r, a już w styczniu 2021r w systemie zostały zapisane pierwsze transakcje produkcyjne. Dzięki współpracy z partnerem IFS Ukraina, system w tym samym czasie został uruchomiony w firmie Bolix na Ukrainie. Nowa lokalizacja ukraińska pozwoliła zrealizować większość procesów w aplikacji IFS bez integracji z dotychczasowymi rozwiązaniami.

– Wybraliśmy Delegate IT ponieważ w ich szeregach są specjaliści od reinżynieringu procesów biznesowych. Posiadają kompleksową wiedzę nie tylko funkcjonalną, ale i biznesową. Jest to kluczowe w firmie prowadzącej działalność zarówno w obszarze produkcji jak i szeroko pojętej sprzedaży dóbr dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Cenimy sobie współpracę z takimi ekspertami – mówi  Tomasz Czub – IT Manager w BOLIX.

Udostępnij:

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Więcej informacji: