Delegate IT wdrożył IFS Applications 10 w firmie Bolix

Firma Bolix S.A.- wiodący, polski producent chemii budowlanej, specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości systemów elewacyjnych wybrał firmę Delegate IT z siedzibą w Stalowej Woli do realizacji wdrożenia systemu IFS Applications v10. Bolix S.A. kilkanaście lat temu zakupił i wdrożył oprogramowanie IFS w wersji 7.5. W 2020r. przeprowadzono analizę potrzeb przedsiębiorstwa, a także dostępnych na polskim rynku systemów ERP. W jej wyniku zapadła decyzja, że system IFS w najnowszej odsłonie- v10, najlepiej odpowiada potrzebom przedsiębiorstwa.

Firma Delegate IT podjęła się wyzwania doskonalenia wybranych procesów biznesowych w firmie Bolix. Analiza wykazała, że wykonanie jednie upgrade-u technicznego nie przyniosłoby skoku jakościowego oczekiwanego przez kierownictwo firmy. Dodatkowo nowe procesy zamodelowano w taki sposób, aby zrealizować je w standardzie przy maksymalnym ograniczeniu kastomizacji.

Jednym z kluczowych założeń projektu wdrożeniowego była całkowita przebudowa koncepcji autonomicznego rozliczanie kosztów (ARK). Poza zmianami w zakresie podejścia do rozliczenia kosztów należało przemodelować procesy biznesowe w module finansowym. Dzięki nowym rozwiązaniom wykorzystującym standardy IFS 10 skrócono czas zamknięcia miesiąca obrachunkowego do kilku dni roboczych i uzyskano bardzo szczegółową informację o kosztach rzeczywistych produkcji.

Projekt wdrożeniowy objął również komponent do obsługi WMS. Wysłużony moduł Vap Palety zastąpiono nowoczesnym Wadaco IFS. W zakresie modułu WMS wprowadzono funkcjonalność obsługi jednostek logistycznych, dzięki temu skomplikowane procesy magazynowe zostały obsłużone w standardzie IFS 10. Aplikacja w tym zakresie została wzbogacona o planowanie zadań dla operatorów magazynów.

Uruchomiono wszystkie elementy związane z planowaniem i raportowaniem produkcji. Dzisiaj wszyscy pracownicy produkcji raportują swój czas pracy. Dzięki temu firma uzyskała większą kontrolę nad czasem pracy w ramach zleceń produkcyjnych, a w konsekwencji – ich kosztem.

W module sprzedażowym zaproponowano nowe podejście do umów z klientem. Dzięki temu dziś jest to idealnie dopasowane do potrzeb  Bolix S.A. W aplikacji IFS 10 uruchomiono sklep internetowy oraz komunikaty EDI – zamówienia, faktury sprzedaży. Dla poszczególnych działów przygotowano również funkcjonalność Lobby, dzięki której każdy z pracowników uzyska dostęp do najbardziej istotnych dla siebie zasobów systemowych oraz danych.

– Najtrudniejszym zadaniem było przekonanie klienta, aby podjął prace w zakresie zmian w wybranych procesach biznesowych. Oczywiście, można było przenieść procesy biznesowe 1:1 ze „starego” systemu, ale udało nam się w trakcie dyskusji przekonać klienta do udoskonalenia tych procesów. Efekt jest znacznie lepszy niż dotychczasowe rozwiązania w wersji 7,5 – mówi dyr. Ds. Wdrożeń w Delegate IT Marcin Heczko

Projekt wdrożeniowy wystartował we wrześniu 2020r, a już w styczniu 2021r w systemie zostały zapisane pierwsze transakcje produkcyjne. Dzięki współpracy z partnerem IFS Ukraina, system w tym samym czasie został uruchomiony w firmie Bolix na Ukrainie. Nowa lokalizacja ukraińska pozwoliła zrealizować większość procesów w aplikacji IFS bez integracji z dotychczasowymi rozwiązaniami.

– Wybraliśmy Delegate IT ponieważ w ich szeregach są specjaliści od reinżynieringu procesów biznesowych. Posiadają kompleksową wiedzę nie tylko funkcjonalną, ale i biznesową. Jest to kluczowe w firmie prowadzącej działalność zarówno w obszarze produkcji jak i szeroko pojętej sprzedaży dóbr dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Cenimy sobie współpracę z takimi ekspertami – mówi  Tomasz Czub – IT Manager w BOLIX.

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Więcej informacji:

Ross Parkin tworzący IFS Cloud

The People Behind IFS Cloud

The People Behind IFS Cloud to seria blogów, której celem jest ujawnienie historii niesamowitych osób stojących za IFS Cloud.

Works with AZEXO page builder