PROF-MET-KOL: Lider w Dystrybucji Metali Nieżelaznych Wdraża Sytem ERP IFS z DELEGATE IT

PROF-MET-KOL to cenione centrum handlowo-logistyczne, specjalizujące się w dystrybucji metali nieżelaznych. Od lat zapewniają swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie, opartą na bogatej ofercie i wysokich kwalifikacjach pracowników. Ich oferta obejmuje szeroki zakres produktów: blachy aluminiowe, miedziane,  nierdzewne, pełen spektrum kształtowników aluminiowych, pręty ze stali nierdzewnej i mosiężne, rury mosiężne, taśmy miedziane oraz taśmy ołowiane. Wyróżniają się także zaawansowanymi usługami, takimi jak cięcie laserowe, cięcie wodą, formowanie na prasach krawędziowych, cięcie taśmowe czy też pomiary precyzyjne. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, PROF-MET-KOL oferuje kompleksowe podejście do zaspokajania indywidualnych potrzeb klientów, zapewniając wysoką jakość obsługi i wsparcie techniczne. Dodatkowo, firma oferuje usługi foliowania blach i przewijania taśm, co sprawia, że są kompletnym partnerem dla klientów poszukujących kompleksowych rozwiązań w dziedzinie metali nieżelaznych.

Wyzwania podczas tego projektu będą różnorodne, ale z pewnością jednym z najciekawszych będzie implementacja systemu ERP do specyficznych potrzeb branży sprzedaży i obróbki metali. Będziemy musieli znaleźć równowagę pomiędzy standaryzacją procesów a uwzględnieniem unikalnych wymagań naszego klienta. Ponadto, kluczowe będzie skuteczne zarządzanie zmianą i zaangażowanie pracowników w proces wdrożenia. Nieustannie uważamy, że zmiana systemu ERP to zmiana całej kultury organizacji – powiedział Mariusz Basan, Dyrektor Handlowy DELEGATE T.

Kluczowe etapy procesu wdrażania systemu ERP IFS Cloud obejmują analizę potrzeb, konfigurację systemu, testowanie, szkolenia pracowników oraz migrację danych. Wyzwania mogą się pojawić na drodze ze względu na konieczność dostosowania systemu do specyfiki działalności PROF-MET-KOL-u oraz zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron. Przeprowadzone będą regularne przeglądy projektu na poziomie Kierowników Projektu, jak i Komitetu Sterującego, aby móc w sprawny sposób zareagować i rozwiązać ewentualnie pojawiające się problemy czy wyzwania. – powiedziała Urszula Kosiorek, Project Managerka ze strony Delegate IT.

Do głównych modułów systemu ERP IFS Cloud, którym podlega wdrożenie należą moduły do zarządzania produkcją, magazynem, sprzedażą, zakupami, finansami oraz kadrami i płacami. Zostały one wybrane ze względu na kompleksową możliwość obsługi wszystkich procesów, które występują w PROF-MET-KOL-u. W związku z wdrożeniem nowego systemu planowane są szkolenia dla pracowników z obsługi systemu oraz nowych procesów biznesowych. Szkolenia te będą dostosowane do potrzeb poszczególnych działów i poziomów zaawansowania.

Po wdrożeniu systemu ERP IFS oczekujemy zarówno krótko, jak i długoterminowych korzyści. Krótkoterminowo spodziewamy się poprawy efektywności operacyjnej i redukcji kosztów dzięki natychmiastowemu dostępowi do danych poprzez zintegrowanie wszystkich obszarów działalności firmy w jednym systemie oraz wyeliminowaniu niespójności danych. Długoterminowo liczymy na zwiększenie produktywności procesów, co wpłynie na konkurencyjność PROF-MET-KOL-u na rynku. Głównym kryterium wyboru do współpracy w tym projekcie DELEGATE IT, było ich bogate doświadczenie we wdrażaniu systemów ERP oraz indywidualne podejście do naszych potrzeb. Dzięki ich specjalistycznym umiejętnościom i zaangażowaniu jesteśmy pewni, że wdrożenie systemu przebiegnie sprawnie i przyniesie oczekiwane rezultaty. – powiedział Sebastian Olesiński- Dyrektor Zarządzający firmy PROF-MET-KOL.

 

Udostępnij:

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Więcej informacji: