-Poprawę wydajności
-Zmniejszone koszty operacyjne
-Osiągnięcie ciągłej transformacji cyfrowej
Proces selekcji jest szansą na zastosowanie rygorystycznej i zdyscyplinowanej oceny funkcjonalnych wymagań biznesowych w celu zapewnienia trwałego sukcesu firmy. Czynniki takie jak koszt, standardowa funkcjonalność branżowa i zdolność do osiągnięcia długoterminowej transformacji cyfrowej stanowią kluczowe punkty porównania różnych rozwiązań.
Jednak dla dostawców usług opartych na projektach (PBSP), którzy dostarczają złożone projekty jako usługę, znalezienie oprogramowania spełniającego ich wymagania nie jest tak proste jak się wydaje. Często działając w nieprzewidywalnych i wymagających środowiskach, wielu dostawców usług zaczęło korzystać z różnych rozwiązań oraz z odłączonych arkuszy kalkulacyjnych, aby móc prowadzić swoje operacje.
Ale czy powinni?
PBSP obejmuje wiele branż, działa zarówno na lądzie jak i na morzu. Jest to główny powód dla którego wielu dostawców PBSP ma trudności ze znalezieniem rozwiązania spełniającego ich wymagania. Oferta PBSP będzie zawierać elementy zarządzania projektami, serwisu, budowy, produkcji i utrzymania majątku. W tym złożonym środowisku znalezienie rozwiązania, które spełni wszystkie wymagania jest trudne.
6 kwestii ERP
Wybierając oprogramowanie dla firm usługowych opartych na projektach, przedstawiono sześć kwestii ERP, o których musi pomyśleć każdy dostawca usług PBSP:
– Znaczenie przepływów pieniężnych w ogólnej kondycji fiskalnej firmy – Cash is King
-Proaktywne zarządzanie ryzykiem
-Zarządzanie odszkodowaniami i ubezpieczeniami
-Struktura podziału kosztów, a struktura podziału pracy
-Wypożyczanie sprzętu
-Odpowiednie narzędzia do pracy
Spełnienie tych kluczowych wymagań ERP pozwoli Ci w pełni zrozumieć, jak rozwiązanie jest dobrze dopasowane do Twojej firmy. Zapewni sprawność i skalowalność, której wielu firmom obecnie brakuje.
Rzadko spotykana kombinacja
Zamiast tradycyjnego oprogramowania ERP, dostawcy PBSP potrzebują połączonego rozwiązania do zarządzania cyklem życia projektu i zasobami — kombinacji rzadko spotykanej w jednym rozwiązaniu. Od finansów, zasobów ludzkich, zarządzania dokumentacją, zaopatrzenia, zarządzania łańcuchem dostaw i podwykonawstwa po zarządzanie jakością, bezpieczeństwem zdrowotnym i środowiskiem (QHSE) oraz zarządzanie sprzętem — wymagania są ogromne. Dobre rozwiązanie do zarządzania projektami jest niezbędne do skutecznego zarządzania umowami i powinno obejmować takie funkcje, jak kontrola kosztów projektu, planowanie i śledzenie postępów, zarządzanie ryzykiem i rozliczanie projektów.