Wyzwania dotyczące wyboru oprogramowania, przed jakimi stoją firmy usługowo-projektowe

Większość firm poprzez wybór oprogramowania dla przedsiębiorstwa stawia sobie za cel poniższe założenia:
platforma wiertnicza na morzu

-Poprawę  wydajności

-Zmniejszone koszty operacyjne

-Osiągnięcie ciągłej transformacji cyfrowej

Proces selekcji jest szansą na zastosowanie rygorystycznej i zdyscyplinowanej oceny funkcjonalnych wymagań biznesowych w celu zapewnienia trwałego sukcesu firmy. Czynniki takie jak koszt, standardowa funkcjonalność branżowa i zdolność do osiągnięcia długoterminowej transformacji cyfrowej stanowią kluczowe punkty porównania różnych rozwiązań.

Jednak dla dostawców usług opartych na projektach (PBSP), którzy dostarczają złożone projekty jako usługę, znalezienie oprogramowania spełniającego ich wymagania nie jest tak proste jak się wydaje. Często działając w nieprzewidywalnych i wymagających środowiskach, wielu dostawców usług zaczęło korzystać z różnych rozwiązań oraz z  odłączonych arkuszy kalkulacyjnych, aby móc  prowadzić swoje operacje.

Ale czy powinni?

PBSP obejmuje wiele branż, działa zarówno na lądzie jak i na morzu. Jest to główny powód dla którego wielu dostawców PBSP ma trudności ze znalezieniem rozwiązania spełniającego ich wymagania. Oferta PBSP będzie zawierać elementy zarządzania projektami, serwisu, budowy, produkcji i utrzymania majątku. W tym złożonym środowisku znalezienie rozwiązania, które spełni wszystkie wymagania jest trudne.

6 kwestii ERP

Wybierając oprogramowanie dla firm usługowych opartych na projektach, przedstawiono sześć kwestii ERP, o których musi pomyśleć każdy dostawca usług PBSP:

– Znaczenie przepływów pieniężnych w ogólnej kondycji fiskalnej firmy – Cash is King

-Proaktywne zarządzanie ryzykiem

-Zarządzanie odszkodowaniami i ubezpieczeniami

-Struktura podziału kosztów, a struktura podziału pracy

-Wypożyczanie sprzętu

-Odpowiednie narzędzia do pracy

Spełnienie tych kluczowych wymagań ERP pozwoli Ci w pełni zrozumieć, jak rozwiązanie jest dobrze dopasowane do Twojej firmy. Zapewni sprawność i skalowalność, której wielu firmom obecnie brakuje.

Rzadko spotykana kombinacja

Zamiast tradycyjnego oprogramowania ERP, dostawcy PBSP potrzebują połączonego rozwiązania do zarządzania cyklem życia projektu i zasobami — kombinacji rzadko spotykanej w jednym rozwiązaniu. Od finansów, zasobów ludzkich, zarządzania dokumentacją, zaopatrzenia, zarządzania łańcuchem dostaw i podwykonawstwa po zarządzanie jakością, bezpieczeństwem zdrowotnym i środowiskiem (QHSE) oraz zarządzanie sprzętem — wymagania są ogromne. Dobre rozwiązanie do zarządzania projektami jest niezbędne do skutecznego zarządzania umowami i powinno obejmować takie funkcje, jak kontrola kosztów projektu, planowanie i śledzenie postępów, zarządzanie ryzykiem i rozliczanie projektów.

Udostępnij:

Zapraszamy do kontaktu

Administratorem danych osobowych jest Delegate IT Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli, ul. Kwiatkowskiego 1, Stalowa Wola 37-450. Twoje dane osobowe są gromadzone, przetwarzane i przechowywane w celu prowadzenia korespondencji z Tobą i w celu, dla którego zostały nam udostępnione – przygotowanie oferty, odpowiedzi na zapytanie, sporządzenie umowy. Więcej informacji znajdziecie w Polityce prywatności. 

Więcej informacji: